Czym malować drewno na zewnątrz? Najlepsze impregnaty do drewna na zewnątrz
Czym malować drewno na zewnątrz? Najlepsze impregnaty do drewna na zewnątrz
10 września 2019
Jak zabezpieczyć drewniany balkon? Malowanie balkonu krok po kroku
Jak zabezpieczyć drewniany balkon? Malowanie balkonu krok po kroku
16 września 2019
Show all

Zabezpieczenie drewna przed wilgocią – sprawdź, jak zabezpieczyć drewno przed deszczem

Zabezpieczenie drewna przed wilgocią sprawdź jak zabezpieczyć drewno przed deszczem

Drewno, choć jest materiałem niezwykle trwałym, niszczeje na skutek dłuższego kontaktu z wilgocią. Jak zabezpieczyć je przed działaniem wody? Wybierz wysokiej jakości impregnat, który ochroni drewno. Tylko wtedy w niezmienionym stanie posłuży Ci przez długie lata.

Czym zabezpieczyć drewno przed wilgocią?

Jeśli masz zamiar wystawić drewniane meble na warunki atmosferyczne, wybierz model wykonany z twardego materiału, np. dębu, modrzewia czy buku. Odporne na wilgoć są także gatunki egzotyczne, np. merbau czy teak.

Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej wytrzymałe gatunki drewna po pewnym czasie mogą ulec zniszczeniu wskutek ciągłego kontaktu z wodą. Musisz więc odpowiednio je ochronić. Czym zabezpieczyć drewno przed wilgocią? Jak powinna wyglądać prawidłowa impregnacja drewna?

Jak zabezpieczyć przed wilgocią meble łazienkowe?

Skutecznym sposobem zabezpieczenia mebli przed zniszczeniem jest izolacja drewna przed wilgocią (Impregnacja drewna). Pokryj je lakierem, który po wyschnięciu utworzy twardą warstwę i zatrzyma wodę przed wnikaniem w strukturę drewna.

Jak zabezpieczyć przed wilgocią meble łazienkowe?

Idealnym produktem jest lakierobejca, np. Lakierobejca Dekoracyjno-ochronna Super Wydajna VIDARON, która tworzy na powierzchni trwałą i elastyczną powłokę, która jednocześnie jest transparentna.Impregnacja drewna z produktem Vidaron jest prosta i szybka.

Zabezpieczenie drewna przed wilgocią w łazience rozpocznij od przygotowania powierzchni. Oczyść ją, wysusz i odtłuść. Następnie zaaplikuj lakier lub lakierobejcę, które dodatkowo zabezpieczą powierzchnię.

Zaaplikuj produkt w odpowiednich warunkach atmosferycznych, tzn. w temperaturze od 5 do 30oC, przy wilgotności powietrza do 65%. Rozprowadź impregnat pędzlem lub metodą natryskową wzdłuż słojów. Nałóż dwie warstwy.  

Pomiędzy pierwszą, a drugą warstwą, zachowaj 12-godzinną przerwę na wyschnięcie i wykonaj szlifowanie międzywarstwowe, które poprawi przyczepność kolejnej powłoki.

Więcej o aplikacji impregnatu znajdziesz w poradniku na kanale YouTube VIDARON:

Izolacja drewna przed wilgocią

Czym zabezpieczyć drewno przed wilgocią na zewnątrz? Zastosuj preparaty dedykowane do zastosowania zewnętrznego o nieco silniejszym składzie. Zdecyduj się na impregnat gruntujący i impregnat ochronno-dekoracyjny powłokotwórczy VIDARON. Aby drewno było kompleksowo zabezpieczone, nie zapominaj użyć w pierwszej kolejności impregnatu gruntującego.

Impregnat ochronno-dekoracyjny powłokotwórczy VIDARON doskonale nadaje się do drewna wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Chroni powierzchnię, podkreśla jej strukturę, zabezpiecza przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Impregnat ochrania drewno przed biokorozją, glonami i grzybami.

Izolacja drewna przed wilgocią

Zabezpieczenie drewna przed wilgocią wymaga przygotowania powierzchni. Oczyść drewno z zabrudzeń i tłustych plam. Usuń szlifierką stare powłoki ochronne i odpyl kurz. Przy użyciu pędzla lub metodą zanurzeniową pokryj mebel impregnatem gruntującym. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny, przeszlifuj powierzchnię i odpyl ją.

Przejdź do aplikacji impregnatu ochronno-dekoracyjnego. Nałóż go równomiernie pędzlem. Po 10 minutach rozetrzyj nadmiar produktu wzdłuż usłojenia suchym pędzlem. Po całkowitym wyschnięciu wykonaj szlifowanie, odpyl i nałóż drugą warstwę. Po 7 dniach od aplikacji powierzchnia uzyska właściwości użytkowe.

Jak zabezpieczyć drewno przed deszczem?

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć drewno przed deszczem i warunkami atmosferycznymi? Zdecyduj się na ochronę impregnatem konstrukcyjnym w formie koncentratu, np. Impregnatem konstrukcyjnym – koncentrat 1:9. Produkt ochroni drewno przed niekorzystnymi skutkami oddziaływania wody, temperatury i promieni UV. Zabezpieczy także przed owadami i grzybami. Jest niezwykle trwały – nawet jeśli pokryjesz nim swoją drewutnię lub drewniany domek na narzędzia i kolor po jakimś czasie zostanie wymyty, impregnat jest niewymywalny i zachowuje nadal swoje właściwości.

Jak zabezpieczyć drewno przed deszczem?

Jak zabezpieczyć drewno przed deszczem przy użyciu impregnatu konstrukcyjnego? Na początek rozcieńcz kilogram preparatu w 9 litrach wody i wymieszaj do całkowitego połączenia. Zaaplikuj pędzlem dwukrotnie, w odstępach 2-godzinnych lub metodą zanurzeniową – zanurz mebel na 30 minut w roztworze. Pozostaw do wyschnięcia i sezonuj przez 72 godziny.

Przekonaj się, jak ważne jest zabezpieczanie drewna przed wilgocią

Piękne, drewniane elementy umeblowania wymagają szczególnej opieki, zwłaszcza, jeśli narażone są na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Zadbaj więc o ich odpowiednią ochronę przed wodą, deszczem i promieniami słonecznymi.

Izolacja drewna przed wilgocią zabezpieczy umeblowanie przed zniszczeniem i podkreśli jego walory estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *